אולפנא שדות נגב

האולפנה הוקמה בשנת 1994 על מנת לתת מענה לבנות היישובים באזור המחפשות חינוך תורני משמעותי לצד לימודים אקדמיים ברמה גבוהה . האולפנה שייכת למועצה האזורית שדות נגב תחת הגג של רשת "צביה". אחד המאפיינים המשמעותיים ביותר של האולפנה הוא תחושת משפחתיות ומסירות של הצוות המורים למקום, ושל התלמידות. מטרת האולפנה לחנך ולגדל בנות יראות שמים ומשכילות הפועלות במרחב האישי והציבורי תוך חיבור לתורה ולעם.

אחד המאפיינים המשמעותיים ביותר של האולפנה הוא תחושת משפחתיות ומסירות של הצוות המורים למקום, ושל התלמידות. מטרת האולפנה לחנך ולגדל בנות יראות שמים ומשכילות הפועלות במרחב האישי והציבורי תוך חיבור לתורה ולעם.

דבר ראש האולפנא:

אולפנה היא בית חינוך לכל הבאים בשעריה: תלמידות, מורות וצוות מנהלה. כמו בכל בית הרכיב הראשון והמשמעותי ביותר הוא החום, האהבה והאכפתיות בין כל באי הבית.

בית החינוך שלנו מנסה לגדל ולהצמיח בנות ללקיחת אחריות בכל התחומים. אנו רוצים להקנות לבנות השכלה, ולפתח בהן סקרנות לצד נתינת כלים ללמידה. העולם בו אנו נטועים ואליו אנו רוצים להוביל ולחנך את בנותינו הוא עולם של עבודת ה', עולם של חומר המנוהל ומובל בידי הרוח. בנות האולפנה עסוקות בעולם הדתי שלהן בשכל וברגש, בראש ובלב.

חלק מרכזי מתכנית הלימודים מוקדש ללימודי קדש לצד מדרשה המתקיימת כבחירה פעם בשבוע בשעות הערב. החוויה הדתית באולפנה היא חלק מהשגרה בתפילות, ניגון, שירה, הכנה לחגים ועוד. בנוסף , ישנם ימי שיא כמו שבתות, מסעות וכיו"ב המשאירים אף הם חותם על הבנות והצוות. בצד הלימודי לצד ההישגים בתחומי הדעת השונים הבנות נחשפות לעבודות חקר ולתחומים נוספים.

האולפנה שלנו היא אולפנה אזורית המזמינה את בנות האזור על גווניהם השונים ללמוד יחד. האולפנה שואפת לתת מענה למנעד רחב של אוכלוסייה במועצה, וליצור חיבורים בין הקהילות השונות. צוות המורים והבנות באולפנה לא מוכנות לוותר לאף אחת ועל אף אחת כך שנצליח ליצור חברה מכילה ומוגנת המקדמת את כל הפרטים שבה ומאפשרת מוביליות חברתית.

יש לנו אולפנה משפחתית וחמה, ואנו מזמינות את כל מי שרוצה לבא להכיר ולהצטרף אלינו לצמוח יחד בשדות נגב.

טוני מיטלמן

צוות ניהולי ודרכי התקשרות:

הרבנית טוני מיטלמן – ראשת האולפנא

קרית חינוך שדות נגב ת.ד. 100 נתיבות 80200
טלפון: 08-9938980
פקס: 08-9931547